22 Ağustos 2006

İnternette neler yapılabilir?...-1

İnterneti bir kaynak olarak kullanmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir kaç adres paylaşmak istiyorum:


http://www.gutenberg.org adresinde 18,000 adet , 49 dilden, ücretsiz kitap bulunmaktadır. Bu kitapların çoğunluğu İngilizce olup, pek çok yararlı konuda kitap edinilebilir. Klasikler, öyküler, şiirler, sesli kitaplar, posterler, araştırmalar, masallar…Shakespeare’in sonelerinden, Jane Austen’ın “pride and prejudice”ine..Sherlock Holmes’dan, Mark Twin’e.. Alphonse Daudet, Daniel Defoe, Dostoyevski, Montaigne’in denemeleri..Balzac’ın 100den fazla eseri..Yine Charles Dickens’ın öyle..
geniş bir spektrum..
kaçırılmamalı !...

http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page adresinde, ücretsiz İngilizce ansiklopedi olan wikipedia’ya ulaşabilirsiniz..Bu sayfa her gün genişlemektedir ve okurlar tarafından eklemeler yapılabilmektedir. Örneğin arama bölümüne “Mevlana” yazdım ve karşıma bu güzel hazırlanmış sayfa çıktı : http://en.wikipedia.org/wiki/Mevlana

http://www.seslisozluk.com adresinde, pratik olarak sözlüğe ulaşabilir, sözcük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz !:..


http://www.dirger.com –hekim ve hekim adaylarına- Dirger, hekimler arası tartışma ve paylaşma platformunda, ders notları, Tusdata, Tusem, Yestus, Uts ders kayıtları, videolar, atlaslar (hematoloji,anatomi,patoloji vs. vs.) tus kampı kayıtları, soru bankası vs. bulabilirsiniz.
TUS için güzel bir site..

4 yorum:

dilruba dedi ki...

siteniz çok aydınlatıcı olmuş; fakat arka fonda çalan müzik nedir :)))

*qulluk* dedi ki...

arka fonda çalan müzik kime ait?

Aşk-ı Beka dedi ki...

nihavend sazsemai
başlıklı bir eser, kimin icra ettiğini bilmiyorum ama.

TEESSÜR dedi ki...

sitenize nasıl ulaştım bende bilmiyorum :) ama çok hoş olmuş ALLAH razı olsun...paylaşımlarınızın devamını her zaman beklicem ve sık sık ziyarat edicem..selametle..